آژینا در شبکه‌های اجتماعی

چغاله ، این نوبرانه بهاری

چغاله بادام میوه درخت بادام است که تا حدودی سفت بوده و قسمت خارجی آن سبز رنگ و دارای کرک است در داخل آن روکشی قرار دارد که سفید و نرم است و مغز کوچک و آبکی آن را در خود نگهداری می‌کند و به مرور قسمت های رویی و داخل بادام سخت می‌شود تا زمانی که این میوه کال است به آن چغاله بادام می گویند.

بهبودگرفتگی عضلات 

این میوه نارس و کال سرشار از کلروفیل است. کلروفیل در بدن انسان در مسیر کانال گوارشی به تولید منزیوم کمک می‌کند و از آنجایی که منزیوم برای کاهش گرفتگی عضلات نقش بسزایی دارد و خوردن آن تا حدی باعث بهبود گرفتگی عضلات می‌شود.

عدم مصرف آن برای زنان شیرده

این میوه اغلب حجم سنگین و طبیعت سردی دارد و به مادرانی که به فرزندان خود شیر می‌دهند توصیه می‌شود از خوردن مواد غذایی نفاخ مثل چغاله بادام بپرهیزند زیرا عوامل نفاخ در آن میتواند گوارش را بیازارد و از طریق جذب آن در خون وارد شیر مادر شود و کودک با مصرف  شیر مادر دچار دل درد می‌شود و نیز باعث دل درد و حالت تهوع و اسهال در او می‌شود. 

آژینا - چغاله بادام

ارزش غذایی چغاله بادام

و اما ارزش غذایی این میوه کال و نارس در مقایسه با انواع رسیده‌ی آن کاملاً متفاوت می‌باشد اول اینکه ترکیبات نشاسته ای بادام در این مرحله کامل تجزیه نشده اند و برای انسان قابل جذب نیستند دوم اینکه مقدار فراوانی فیبر در چغاله بادام وجود دارد که خود میتواند باعث مشکلات گوارشی بسیاری شود و اما رسیده ی این میوه افراد را در برابر بیماری‌هایی چون پوکی استخوان ، کم خونی ، افزایش کلسترول ، و چسبندگی روده ها محافظت میکند و اگر چغاله بادام به صورت بهداشتی کمپوت ، خورشت یا ترشی شود مصرف آن تا حدودی مواد مغذی را به بدن می رساند.

اشتراک گذاری:
مدیریت آژینا
نویسنده
مدیریت آژینا
افزودن نظر :
‌آژینا همراه خوب خانواده‌ها